Kontaktinformation

Besöks­adress

Gimo Utbildnings AB
Gymnasievägen 2
747 40 GIMO

Telefon

0173-850 64 

Sjukanmälan

Om du blir sjuk anmäler du detta direkt i Schoolsoft. 

Ansök till WHG

Du ansöker till utbildningen via Gymnasieintagningen i Uppsala

Vår ansökningskod är IN-WIL

 

Karta


Personal

Anu Lindahl

VD

026-26 28 13
+46 70 246 08 55
​anu.lindahl@sandvik.com

Lena Marklund

Rektor WHG

0173-850 61
+4676 135 07 07
lena.marklund@sandvik.com

 

Susanne Engman

Skoladministratör
Studie- och yrkesvägledare

0173-85064
susanne.engman@edu.sandvik.com

Dan Almcrantz

Lärare

Skyddsombud
+4670 248 95 78
dan.almcrantz@edu.sandvik.com

 

Tobias Edvinsson

Lärare

+4676 1350709

tobias.edvinsson@edu.sandvik.com

Nathalie Forsberg

Lärare

0737210091
nathalie.forsberg@edu.sandvik.com

 

Mårten Lundqvist

Lärare

+4670 245 26 69
marten.lundqvist@edu.sandvik.com

John Mayson

Lärare

+4679 067 06 50

john.mayson@edu.sandvik.com

Karl-Fredrik Mihlberg

Lärare

+4676 104 43 77
karl-fredrik.karlsson@edu.sandvik.com

Mika Myöhänen

Lärare

+4670 3082326
mika.myohanen@edu.sandvik.com

Kristina Samba

Lärare

+4670 65 88 107
kristina.samba@edu.sandvik.com

Niklas Sköld

Lärare

+4676 135 07 03
niklas.skold@edu.sandvik.com 

Erika Wäng

Lärare

+4670 5207978
erika.wang@edu.sandvik.com